kohani_tour: (Default)
[personal profile] kohani_tour
У першій частині цього кулінарного лікбезу ми дізналися, що є характерним для гуцульської кухні на відміну від інших місцевостей Карпат та Західної України загалом ( бо Закарпаття, Галичина, Буковина мають стосунок до Карпат, але не до Гуцульщини). І тут починаються цікавенькі пригоди "ДЕ куштувати", бо колиб у Карпатах тьма, всі не перепробуєш, і  про більшість доведеться дізнаватися самостійно. Ідеальний варіант, звісно, розпочати з гостювання в приватних садибах самих гуцулів та їх порозпитати. З власного досвіду знаю, що в Яремче найкращі колиби "У Якова", "На пеньках"  та "Колиба". Там смачно і якісно готують все, сервіс дуже приємний, а  краєвид у Якова бомбезний, понад самим Прутом літня тераса....смачніше та подадуть. Я писала, що треба поєднувати гурман-тур із походами у гори. Можна спробувати такий варіант - похід між колибами, бо в кожній є щось своє, виключне. Так от " У Якова" феєричне оформлення страв - фігурна нарізочка овочів, карвінг так званий новомодний, та смачнющі ковбаски-гриль від Якова, газди цієї смачної господи. Частенько, до речі, можна і його зустріти за обслуговуванням відвідувачів: "Якщо добра людина, то і мені не важко, - каже Яків.Одразу за "Яковом" є колиба "Колиба"  - стара дерев*яна будівля з живою ватрою в середині. Стіни закопчені, важкезні дерев*яні столи та лави, світло фактично тільки від вогня та маленьких вікон. Там якраз подають калуське пиво, дуже смачну та правильну грибову юшку. Зірка програми - форель, яку приготують прямо при вас на відкритому вогні, і вона, соковита та з димком, опиниться у вас на столі.Ані в "Якова", ані в "Колибі", на жаль, не подають настоянки, тільки горілку, вино та пиво. Але не засмучуйтесь. Трохи пройти через сувенірний ринок до водоспаду Пробій і побачите кафе "Над Пробієм". Ось це визначне місце, бо подають особливу хріновуху. Її рецепт і смак незмінний от уже багато років, авторський, від самого господаря. В цьому кафе хріновуха має медово-цедровий присмак, що відтіняє міцність самогону та хрону. Інші настоянки теж домашні, але найвизначніша - хріновуха. Ви обов*язково побуваєте в тому кафе, бо поруч сувенірний ринок. Але краще після того, як здійсните покупки...

Далі ваш шлях логічно прямуватиме повз ринок ( там загляніть у кафе для місцевих продавців - найякісніші страви саме там). Ідіть у сторону стежки Довбуша до колиби "На пеньках". Це місце має смачну кухню, форель там можна і треба куштувати, гарний інтер*єр з гуцульськими викрутасами ( з нічого зробити цукерочку та атракцію, біля якої класно фотографуватися), а ще там є комин, біля якого, самі розумієте, особливо смакує. До тогож пішохідний маршрут "Стежка Довбуша" та "Маковиця" поруч.Думаю, цього в Яремче буде достатньо для кулінарного туризму. У згаданих закладах подають весь асортимент гуцульської кухні та навіть більше, сервіс якісний, ціни помірні. Ще можна заглянути на місцевий ринок - там є меди, настоянки, гуцульські традиційні сири будз та бриндзя (як їх вибирати, читайте тут), трав*яні чаї, гриби, ягоди. Для любителів закладів швидкого харчування є гуцульський фаст-фуд "Пиріжкова хата" з адаптованим гуцульським меню та класним інтер*єром з цікавими "дизайнерськими рішеннями" в декоруванні.

Певне, найбільш насичений трафік у Карпатах - це напрямок Яремче - Буковель, через Татарів та Микуличин. У Микуличин хочеться відправити подружні пари, до непримітної придорожньої ятки пана Юрія з промовистою назвою "Златогора". Це джерело життєдайної дженджори та людської мудрості чоловіка, який у свої 60 вигляда на 45 та вже 4й раз одружився. Позначте це місце у себе на мапі в районі урочища "Женець" навпроти готелю "Три підкови". Пан Юрій робить дуже класну медовуху та дженджору, у нього авторські суміші для приготування цих напоїв, тож такого смаку ніде більш не зустрінете. Не дешево, але якісного, про що промовляють постійні клієнти, які з року в рік спеціально до нього заїзджають за мудрістю та напоями - з ним цікаво поговорити і 50 грамів наллє просто так для настрою. Чому раджу саме подружнім парам заїхати, бо дженджора дуже корисна для пробудження скритих чоловічих умінь та сили).Рушаємо далі в сторону Буковелю до "Старої колиби" на повороті на Яблуницю. Там все смачно, дуже затишно, привітний персонал, є настоянки, але плюс ще дуже гарна місцевість - прямо на березі річечки у лісі. Будівля дійсно стара, дерев*яні закопчені стіни, дах покриий дерев*яною типовою для карпатської архітектури черепицею, у приміщенні жива ватра, на дворі альтанки ( одна навіть як місток над самою річкою). Най-най-найсмачніша форель - там. До того ж можна там зупинитися в готелі. На кожних вихідних там грають троїсті музики, що є рідкістю для карпатських колиб. звідти можна на перевал Беркут потрапити, де є дешевий сувенірний ринок та дуже гарний краєвид на  Говерлу, Петрос, хр. Свидовець. А можна в інший бік піти та піднятися на Хом*як

Як ви вже так близько до Буковелю, то варто туди заглянути, щоб зрозуміти, що нічого там добрго нема, окрім лижних трас, і більше не хотіти. але як вже доїхали, то ідіть в колиу "У Миколи" - єдине місце на Буковелі, де є гуцульська душа, вітаються "слава Ісусу Христу", принципово працюють місцеві, смачна кухня та дуууже гарний інтер*єр - з підручних матеріалів зроблений оригінальний декор. Там можете куштувати і юшечку, і печене м*ясо, і несподіваний варіант форелі - смажена на пательні, зі скоринкою.Думаю, на перший досвід кулінарного туризму Гуцульщиною вам вистачить. А от далі вже самі досліджуйте, куштуйте, порівнюйте та не забувайте вітатися із працівниками колиб "слава Ісусу Христу", тоді вам приготують ушевніше. Смачного!
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

kohani_tour: (Default)
kohani_tour

January 2016

S M T W T F S
     12
3 4 56789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 20th, 2017 08:09 pm
Powered by Dreamwidth Studios