kohani_tour: (Default)
[personal profile] kohani_tour
Думаєте, що кухня - це будена справа і зовсім не привід зібратися компанією друзів або провести романтичний час із половинкою? Тоді ви не знаєте, що таке "бограч" та з чим його їдять, з ким готують!
Спочатку розберемося в назві. В ній - давня угорська традиція кулінарити та споживати багато м*яса. Ефект від страви - ситність, не одне стадо можна випасти. Готується на багацько людей одразу, на гурт. Тож, складемо ці особливості, ще згадаємо угорську мову: "гуля" - стадо, "гуляс" - пастух, "хаш" - м*ясо , "бограч" - казан. Виходить, що "бограч-гуляс-хаш" абл "бограч-гуляш" означає "м*ясо по-пастушому, приготоване в казані" - суп-гуляш ( так він зветься в Австрії, наприклад).Угорці - пастухи, м*яса в них, відповідно, хоч завались. Тому бограч готується з кількох видів м*ясних продуктів - в ідеалі з семи. Інша особливість - паприка, без якої не уявити угорську кухню, саме лагідна "паприга" дає червоний колір, а гостра - насиченість смаку та дезинфекцію. Останнє слово нині не актуально, але традиція є традицією. Хоча, звісно, прадавня страва зазнала деяких змін, але тим вона і цікава, що проста і правдива, основна її цінність у наваристості, паприці та гостроті, незалежно від модних віянь часу. Такий висновок до мене прийшов у процесі неодноразового поїдання бограча в ресторанах та особистого куховарення на пару з коханим, який і надихнув мене на такі подвиги.

У традиційному рецепті суп вариться на свинині, телятині, яловичні, домашній ковбасі "пікниці", салі, копчених реберцях, свиній рульці. Для чоловічої компанії це буде те, що треба, особливо на природі. Але по суті, можна взяти свине яблуко, телячі реберця для смаку та наваристості,буде достатньо десь по 700 гр на 5-6 літрів. Копченого чогось не завадитьдля запаху, сало або смалець теж беріть, на ньому цибуля смажиться так, як треба. Також потрібна паприка гостра та лагідна, перець болгарський, цибуля, помідори свіжі або паста, картопля, морква, борошно, яйце, зелень, часник, червоне сухе вино, спеції на ваш смак.

Все робиться просто, але виділить години 3 на приготування, ця страва не терпить поспіху, щоб вона смачна була, треба спілкуватися, слухати при цьому добру музику, пити півдеци. Щодо півстопки горілки, то до неї ще треба зробити закуску. Тож на згаданий об*єм літрів майбутнього бограч-гуляшу берете цибулю шт 3-4 ( якщо велика компанія), ріжете, обсмажуєте на салі, додаєте туди 3 чайні ложки лагідної паприки, перемішуєте, щоб не пригорала. Ось у цю суміш макаєте хліб, наливаєте півдеци, п*єте і закусюєте "мачаним хлібом". Не забудьте промовити тост "за смак життя"!

А тим часом можна додати різане кубиками м*ясо, копчені реберця ( та рульку , за бажаням, для наваристості), залити водою, щоб м*ясо сховалося, варити десь години 1,5 в домашніх умовах на малому вогні та 2 - 2,5 на відкритому вогні, помішуючи. Насправді, варити слід до моменту, коли м*ясо буде легко відділятися від кістки. ось тепер є достатньо часу для півдеци із закускою, розмов, жартів та приготування наступних інгредієнтів.

Думаю, за 2 години ви встигли нарізати болгарський перчик, помідорки, картопельку, зелень, часник, намісити тісто на "чепітке" - щипане тісто, клецки ( борошно, яйце, сіль, без води). Як м*ясо зварилося, доливаєте води, додаєте ковбаску, всі овочі, спеції за смаком, гостру папріку. Варимо ще 30 хв, потім додаєм "чепітке", які до того часу трохи полежали, обвітрилися. Вони спливуть, додаєм зелень, виливаємо в суп келих вина, знімаєм з вогню. Якщо вам пощастило готувати на природі, то занурюєта в казан на декілька секунд палаючу плодову головешку з вогнища. Далі продовжуєте пити півдеци, спілкуватися та веселитися.

Раджу також розглянути приготування бограч-гуляшу як інтимний процес для двох - варіант романтичного побачення: гострота будить бажання, кількості роботи по підготовці інгредієнтів вистачить на двох, різноманітність продуктів породжує цікаві образи у фантазії, від аромату м*яса чоловік відчуває себе хижаком, жінка, нарізаючи овочі та додаючи спеції, вигідно підкреслює його домінуючу роль, і півдеци додають шарму та легкості у спілкуванні.Пікантна страва...

Profile

kohani_tour: (Default)
kohani_tour

January 2016

S M T W T F S
     12
3 4 56789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 24th, 2017 01:40 am
Powered by Dreamwidth Studios