kohani_tour: (Default)
[personal profile] kohani_tour
Маршрут розширення свідомості: Яремче - Микуличин - Яблуниця - превал Беркут

"Ми є те, що ми їмо". І п'ємо, хочеться додати!

Моє знайомство з Карпатами почалося саме з атмосфери "колиб", кухні та "особливостей національного частування".
Карпати=гори=ріки=колиба - це невід'ємні частини цілого. З цих слів саме "колиба" таємничість у звучанні. Смак цього слова у сьогоднішніх Карпатах відрізняється від його смаку в горах вчорашніх. Це вже не кислий присмак молока в повітрі, не запах вогнища, сиру, немитих чоловіків-ватагів. Ні. Це вже аромат смачної, поживної їжі, який манить мандрівника-туриста. Колиба - невід'ємна частина традиціної культури гуцулів.

Вона являє собою будівлю з дерев'яного зрубу на полонині, в якій мешкають ватаги під час сезону випасання худоби влітку. Їм колиба слугує ще й сироварнею. Саме там народжується будз, вурда, бриндзя. Невід'ємним атрибутом колиби є "жива ватра" - вогнище всередині будівлі, яке запалюється на початку сезону у травні, весь час підтримується й гаситься наприкінці у вересні. Гуцули наділяють живу ватру магічними властивостями:худобу проганяють через попіл від ватри для захисту від злих сил. Саме навколо ватри проходить весь процес приготування знаменитих гуцульських сирів - закваска, бродіння, визрівання ( то окрема історія). На мою думку, тільки ті ресторани, які мають всередині живе вогнище, можуть іменуватися "колиби", і не треба нивілювати традиції. Тим паче, що в ресторанів Гуцульщини і без назви "колиба" цікавий, самобутній та смачний вміст.

ТАКИЙ ВИГЛЯД МАЄ СПРАВЖНЯ КОЛИБА НА ПОЛОНИНІ (ДЕСЬ НАД МИКУЛИЧИНИМ)

Як порядний гість, почніть з аперетиву - цілющих виробів народних майстрів, тобто медовухи, дженджори, хріновухи та інших настоянок з місцевих трав ( споживайте поступово, в залежності від міцності, та закусюйте). Вино - не те, адже виноград не росте в Карпатах. Якщо в Яремче, то зайдіть на сувенірний ринок біля Пробію та ресторану "Гуцульщина" - там запропонують вам продегустувати безліч варіантів медовухи - від лагідної з багатим смаком до міцної. Після того ваша цілеспрямованість підвищиться й ви попрямуєте через місток над Пробієм до кафе "Над Пробієм", де знайдете найкращу хріновуху в Карпатах.

НАД ПРОБІЄМ

Сам газда того кафе із прекрасним відкритим майданчиком з видом на самісінький ревучий потік Пруту готує власноруч хріновуху із медово-цитрусовим присмаком, незмінно смачну от вже багато років. Тепло від цього напою, підсилене міццю потоку води Пробію, підносить внутрішні сили - чоловіки відчують свою чоловічу енергію, а жінки відчують себе Жінками поряд зі своїми чоловіками.

Продовжуючи тему пробудження скритих в людині сил, наступною зупинкою, щоб "причаститися", має бути невеличке придорожнє кафе "Златогора" іншого пана Юрія біля урочища Женець ( водоспад Гук), на краю між Микуличиним та Татаровом, як їхати до Буковелю.

ЗЛАТОГОРА

Сподіваюся, що ви не голодні поїхали далі, а "над Пробієм" закусили, бо далі чекає дегустування "карпатської віагри". Так от неприглядний ларьочок з двома альтанками біля траси є місцем витоку джерела карпатської життєдайної медовухи №1, №2 та дженджори. Ці три напої також є кожного року неодмінно смачними й мають свій фірмовий смак. З хріновухою зрозуміло - то настоянка самогону на хроні з добавками. А от дженджора...Карпатська віагра...Фішка Карпатів, адже трави, які використовуються в рецепті, ніде більш не ростуть. Знову-таки чоловіки й жінки будуть у захваті від відвідин такого родовища ( перевірено на практиці). Та ще й з собою прихопіть дженджори. І з самим паном Юрієм буде цікаво поспілкуватися про родинне життя-буття - є що розповісти чоловіку, у якого четверта дружина та виглядає він на 45 замість своїх 60. Та й місце це має якусь силу приваблювати людей - можна там зустріти людину з іншого кінця України й вже через декілька хвилин будете сидіти за пляшечкою та душевно балакати. Але не забудьте закусити смачною грибовою юшечкою, яку господар зготує для вас власноруч, бо далі - ще цікаві місця!

Пани Юрій Яремчанський та Юрій Микуличинський для мене є символами незмінності, непорушності Карпат та традицій, які вони бережуть, до яких хочеться вертатися, де і через рік тебе пам'ятають та пропонують чарочку медовухи №1 для настрою!

Тепер від аперетиву можна переходити до основних страв! За цим їдьте далі по трасі в сторону Буковелю, опинитеся на роздоріжжі...Вибирайте вказівник "Стара колиба" і йдіть на мелодію троїстих музик.

СТАРА КОЛИБА, ПОВОРОТ НА ЯБЛУНИЦЮ З ТРАСИ ЯРЕМЧЕ - БУКОВЕЛЬ

В стороні від дороги над потічком Прутець Яблунецький несподівано постане затишне місце з альтанками, готелем, ресторанчиком та просторою навколишньою територією з лісом та гамаком, підвішеним між смереками. Стара колиба по праву може називатися так, адже будівля має всі ознки старовини та традиційної гуцульської народної архітектури, а також найголовніше - живу ватру! Серед такої природи, антуражу та біля води обов'язково прокинеться апетит, який втамовується знаменитим гуцульським баношем - кукурудзяною кашею, звареною на сметані, зі шкварками або бриндзьою.


Дуууже поживно! Плюс ще соковитий шашличок та інші м'ясні страви на вогні. Градус вже не слід знижувати, тож продовжуйте дженджорою ( у Старій колибі вона теж гідна уваги) та закусюйте маринованим білим грибочком, як ви вже в Карпатах! Не знаю, чи зможете їхати кудись далі після того, як шепотіння Прутця вас приспить, тому лишайтесь на ночівлю в готелі Старої колиби.

Прохолодний карпатський ранок наступного дня зустріньте на перевалі Беркут в Яблуниці, де небо обіймається із землею! У придорожньому кафе на перевалі візьміть глінтвейн - найкращій в Карпатах, підійдіть до оглядового майданчику за цим кафе і побачте Карпати у всій красі... Горгани, Чорногора і Свидовець побажають вам доброго ранку, а небесна блакить наповнить свіжим повітрям та силами для нового пізнання!

P.S.: попереду не один день і не одна колиба...
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

kohani_tour: (Default)
kohani_tour

January 2016

S M T W T F S
     12
3 4 56789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 24th, 2017 01:28 am
Powered by Dreamwidth Studios